Operacja usunięcia torbieli z zatok

Witam, w lipcu br przeszłam operację usuniecia torbieli z zatok szczękowych oraz konchoplastykę - w związku z ostrym zapaleniem zatok. Od kilku dni znowu borykam się z silnym katarem, zatkanym nosem i uczuciem ciężaru w lewej zatoce (ta była zajęta pez torbiel w całości, tak, że ujście z zatoki było zupełnie zamknięte) - na szczęście jeszcze nie z bólem. Czy możliwe jest, że operacja pomogła na tak krótko?

Trudno określić bez badań kontrolnych obrazowych. Aby ocenić obecny stan zatok dobrze by było wykonać kontrolne TK z oceną zatok. Dopiero na podstawie kontrolnego badania TK ocenić stan obecny i skuteczność leczenia zatok. O wszystkim powinien zadecydować laryngolog prowadzący.