Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy są to wskazania do operacji zatok?

Tomografia zatok, fragmenty opisu: "W części tylko-przyśrodkowej prawej zatoki szczękowej, przyściennie polipowate zgrubienie o cechach torbieli retencyjnej o wym. poprzecznych 14x9mm x 17mm. Poza tym zatoka szczekowa prawa powietrzna, jej ujście ograniczone, wąskie, z niewielkim pogrubieniem błony śluzowej w tej okolicy. (...) Polipowate zgrubienie miękkotkankowe w komórce sitowej po stronie lewej. (...) Przegroda nosa skrzywiona prawostronnie, modeluje małżowinę nosową dolną i środkową prawą. (...) Przewody nosowo-łzowe z ograniczoną drożnością (...)" Reszta zatok powietrzna. Dodam, że "torbiel" w zatoce nie jest przyrośnięta. Czuję, że czasem się przemieszcza, nawet z trudnością do drugiej zatoki. Mam ją od bardzo wielu lat i momentami bardzo ogranicza mi oddychanie przez nos. Od dziecka miałej problemy z "katarem". Przegroda skrzywiła mi się raczej później. Moje pytania brzmią: Czy są to wskazania do operacji zatoki? Czy jest sens operować tylko przegrodę? Czy można w moim przypadku operować zatokę i przegrodę jednocześnie? Mężczyzna, 37 lat, Olsztyn.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 8 miesięcy temu

Skuteczność balonikowania zatok

Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jaka jest skuteczność tego zabiegu.

Nie ma możliwości prze4mieszczania się torbieli z jednej zatoki do drugiej. Zdrowe zatoki to drożny nos. Zoperuj przegrodę w dobrym ośrodku klinicznym to i zatoki wyzdrowieją z czasem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy