Wynik tomografii komputerowej zatok a operacja przegrody nosowej

Dzień Dobry, Za miesiąc mam planowaną operację krzywej przegrody nosowej. Dla swojego bezpieczeństwa chciałem sobie zrobić TK zatok. Wynik to: Zatoka klinowa prawidłowo powietrzna. W obrębie sitowita tylnego po str lewej widoczne zmiany o charakterze zapalnym. Nie drożne ujście klinowo sitowe po stronie lewej. W OBRĘBIE PRAWEJ ZATOKI SZCZĘKOWEJ WIDOCZNA JEST MIĘKKOTKANKOWA STRUKTURA O ŚREDNICY 11mm O GĘSTOŚCI ok 25 j.H. Obraz może odpowiadać torbieli. Ponadto w zachyłkach zębodołowych zatok szczękowych widoczne są korzenie zębów trzonowych. Czy w takiej sytuacji można operować nos czy lepiej skupić się na podejrzeniu torbiela ?

Drożny nos to zdrowe zatoki. Zajmij się przegrodą. Ta niby torbiel a raczej zwiewny polip zginie za kilka miesięcy. Nigdy nie opierajcie się na opisach radiologów, ich opisy i nasze czyli chirurgów głowy i szyi czasami różnią się znacznie.