Operacja usunięcia węzłów chłonnych jamy brzusznej i jądra

Witam. Mąż przeszedł zawał 16.11.2O11r. Wstawiono mu stent DES w prawej aorcie. Obecnie podejrzewa się u niego nasieniaka i musi mieć operację usunięcia pakietów węzłów chłonnych jamy brzusznej i jądra. Pakiety są bardzo duże, wnikają wątrobę, nerkę i przylegają do aorty. Przyjmuje podwójne leczenie przeciwzakrzepowe. Kardiolog zdecydował nie odstawiać leków przy operacji. Wiem, że jest to bardzo ryzykowna operacja i w Centrum Onkologii w Warszawie nie chcą się jej podjąć. Nie ma tam też zaplecza kardiologii inwazyjnej. Gdzie mąż powinien najbezpieczniej zrobić taką operację i czy w ogóle może wybrać klinikę? Pozdrawiam.

Witam!
Wydaje się, że leczenie przeciwzakrzepowe nie powinno być odstawione z uwagi na niedawno wszczepiony stent oraz z uwagi na fakt, że choroba nowotworowa zwykle zwiększa krzepliwość krwi, przez co istniałoby realne ryzyko powikłań zakrzepowych (ponowny zawał). Z drugiej strony operacja bez odstawienia takich leków realnie zwiększa ryzyko powikłań krwotocznych podczas operacji. Niestety nie mogę w tej chwili powiedzieć, w którym ośrodku podjęto by się takiej operacji, ale jedno jest pewne - leczenie nasieniaka jest konieczne i nie można odłożyć w czasie tej operacji. Zwłoka w czasie pogarsza rokowanie, w związku z tym proponuje albo w porozumieniu z ośrodkiem warszawskim albo samodzielnie znaleźć ośrodek w Polsce z odpowiednim zapleczem gdzie wykonana zostanie operacja. Obecny ośrodek powinien zaproponować możliwe rozwiązania problemu. Niestety nie mogę Pani nic więcej powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie, życzę powodzenia!