Obrzęk po operacji usunięcia krwiaka nadtwardówkowego

Witam, mój mąż jest w śpiączce farmakologicznej po operacji usunięcia krwiaka nadtwardówkowego. Operacja przebiegła bez powikłań, lekarz powiedział, że mała ilość krwi się wynaczyniła. TK po operacji wykazało obrzęk i zapadła decyzja o ponownym TK po 3 dobie od urazu (będzie w poniedziałek). Stan określany jest na stabilny, wydolny krążeniowo. Tylko niepokojąca jest temperatura ciała 36,6-36,9. Obecnie stosowane są okłady i pobrana krew na badania. Jaka może być przyczyna podwyższonej temperatury? Czy może to mieć wpływ na powiększenie obrzęku? I jak bardzo jest to niebezpieczne przy obecnym stanie męża? Bardzo proszę o pomoc! I jakie konsekwencje w dalszym życiu może mieć obrzęk mózgu? Czy nadal jest szansa na całkowity powrót męża do zdrowia?

Witam!
Sytuacja Pani męża jest poważna, ale stabilna jak wynika z opisu. Obrzęk mózgu może powodować wczesne powikłania takie jak gorączka lub podwyższona temperatura ciała, ból oraz zaburzenia elektrolitowe. Wzmożona ciepłota ciała, jak również ewentualne zaburzenia elektrolitowe czy zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej organizmu mogą nasilać obrzęk mózgu, dlatego bardzo ważne jest czujne monitorowanie chorego w stanie obrzęku mózgu i wyrównywania zaburzeń temperatury ciała, elektrolitowych oraz kwasowo-zasadowych organizmu. W przypadku wzmożonej ciepłoty ciała należy także wykluczyć ewentualne zakażenie, stąd te badania. Jeśli stan jest stabilny to wydaje się, że w tej chwili sytuacja jest ustabilizowana i ciśnienie wewnątrzczaszkowe nie wzrasta. Jeśli chodzi o odległe skutki to cała opisana sytuacja wiąże się z ryzykiem pozostawienia śladów w postaci objawów ubytkowych np. zaburzeń mowy, kojarzenia, sprawności ruchowej, zaburzeń emocjonalnych. Chcę podkreślić, że istnieje takie ryzyko, ale jest też realna szansa, że mężowi uda się wyjść z choroby bez istotnych ubytków. O szczegółach sytuacji Pani męża proponuję rozmawiać z lekarzem prowadzącym, gdyż ma on pełen obraz kliniczny i może udzielić bardziej szczegółowych informacji na temat rokowania. Pod koniec pobytu w szpitalu mąż powinien być konsultowany psychologiczne w celu określenia ewentualnych powikłań psychoemocjonalnych. Pozdrawiam serdecznie!