Operacja usunięcia żylaków metodą strippingu

Dzień dobry W styczniu miałem operację usunięcia żylaków metodą strippingu. Powstały najprowdopodobniej na tle genetycznym.Po operacji jest ok, bólu niema. Wróciłem do treningów na siłowni i chciałem rozpocząć stosowanie argininy. Słyszałem o jej wielu pozytywnych dla zdrowia aspektach min. obniza cisnienie, wspomaga serce, leczy miażdżyce.Czy przy mojej przypadłości niema przeciwskazań do jej stosowania?

Witam, jako dietetyk nie widzę przeciwwskazań. Co do treningów warto, aby stosował Pan podkolanówki uciskowe dla sportowców, które zapobiegną kolejnym żylakom.

Arginina to naturalny i syntetyzowany przez organizm aminokwas. W Pana wieku i przy prawidłowej diecie uzupełnianie jej nie jest potrzebne. Czy potrzebny jest taki "doping" - myślę iż nie.