Stripping całej żyły VSM i miniflebektomia

Jestem 2 tyg. po operacji żylaków - podudzie lewej nogi (stripping całej żyły VSM + miniflebektomia) Po operacji bandaże i opaski uciskowe od stopy do połowy uda. Wizyta kontrl. 31.03. - zabandażowali mi tylko podudzie (od stopy do kolana) Lekarz operujący zalecił zasinienia na udzie smarować Liotonem i nosić podkolanówkę- ucisk 1 stopnia. Nie powiedział czy na noc ściągać i jak długo nosić? Czy na pewno 1 stopień, a nie 2 i czy podkolanówka jest wystarczająca może wskazana jest pończocha?

Nie znam stopnia żylaków przed operacją , nie znam przebiegu operacji ani jej efektu końcowego - nie potrafię więc odpowiedzieć autorytatywnie!!! Proszę omówić szczegóły z operatorem!!!!! zż

Witam. Wszystko to powinien określić operujący chirurg naczyniowy - wie jaki stan jest żuły odpiszczelowej i udowej , widział badania przepływów żylnych