Opis badania histopatologicznego po gastrektomii

Witam Tata jest po całkowitej resekcji żołądka (62l) półtora roku po operacji. Po ostatniej gastroskopii został pobrany materiał do badania histopatologicznego. Rozp:stan po gastrektomii z powodu Ca. Opis:Liczne wycinki błony śluzowej o zaburzonej architektonice z obrzękiem ziarninowaniem oraz dość intensywnym mieszanym naciekiem zapalnym bez cech dysplazji w nabłonku.Objawy: silne bóle i palenie przy jedzeniu, ślinotok. proszę o rozczytanie tego opisu i pytanie czy jest lek który może pomóc

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, powyższy wynik świadczy o braku zmian nowotworowych, przedstawia obecność zmian zapalnych. Konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego postępowania dietetycznego oraz farmakologicznego np. leków z grupy blokerów pompy protonowej. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.