Czy z opisu wynika, że nie doszło do zakażenia bakterią Helicobacter pylori,

Witam. Opis z badania laboratoryjnego wycinków z łączenia przełyku z żołądkiem. Jest tam polip nad wejściem do żołądka. "Trzy drobne wycinki , w części mogące odpowiadać polipowi hiperplastycznemu . W brzegu jednego z wycinków drobne powierzchowne owrzodzenie , wybroczyny krwawe , umiarkowany mieszanokomórkowy naciek zapalny oraz cechy regeneracji nabłonka gruczołowego" Czy na to wystarczy brać Controlic lub podobny inhibitor pompy protonowej ? Dodatkowo chciałem zapytać czy z opisu można wywnioskować, że w moim stanie chorobowym nie mam zakażenia bakteriami Helicobacter pylori ?

Najprawdopodobniej leczenie inhibitorem pompy protonowej wystarczy, jednak musi je Pan prowadzić pod kontrolą lekarza. Opis nie zawiera informacji o obecności H. Pylori.