Czy test kału na Helicobacter pylori będzie niewiarygodny?

Witam, Lekarz przepisał mi lek Nolpaza "inhibitor pompy protonowej", lek zmniejsza ilość kwasu solnego wytwarzanego w żołądku. Moje pytanie brzmi, czy test kału na helicobacter pylori będzie niewiarygodny w trakcie przyjmowania tego leku? Jeżeli tak, to jak długo od przyjmowania leku powinienem poczekać z testem? Dziękuje za odp

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki powód powyższego leku? Proponuje wykonać test bez odstawiania leku