Opis badania MR kręgosłupa u 40-latki

Witam. Oto opis badania RM. Spłycenie fizjologocznej lordozy kręgosłupa lędźwio.Zmiany zwyrodnie.-zaostrzenia i wyciągnięcia krawędzi trzonów kręgowych.Zmiany zwyrod.widoczne też w stawach międzykręgowych w postaci podchrzęstnej sklerotyzacji powierzchni stawo.i proliferacji kostnej krawedzi powierzchni stawo.Obniżenie tarczy L3-L4,L5-S-1i L4-L5.Cechy dehydratacji tarczy L3-L4,L4-L5,L5-S1.Obrzękowa przebudowa struktury kostnej fragmen.trzonów przyległych do tarczyL5-S1.I typ zmian wg.Modcia cdn.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? proponuję udąc się do lekarza zlecającego powyzsze badanie. konieczna jest łaczna interpretacja wyniku oraz bezpośredniego badania lekarskiego.