Opis badania nerek u 29-latki

Witam ,mam taki opisuje co on oznacza : w obrębie nerki lewej w górnym biegunie widoczne hypoechogeniczne pasmo dzielące echo centralne wielkości ok 23 x 14 mm bez scienczenia warstwy miazszowej na tym poziomie, nieunaczynione - poszerzony kielich nerkowych? Pasmo miąższu w przebiegu zdjęcia ukm? Torbiel? Bez dolegliwości bólowych. Nerkach prawa prawidłowa.

Aleksander Ropielewski

Opisana zmiana nie jest jednoznacznie opisana w USG i najpewniej konieczne będzie wykonanie tomografii komputerowej jamy brzusznej, aby ustalićć jej charakter.