Obustronnie mierne zwężenie warstwy miąższu i poszerzenie zatok w wyniku USG u 76-latki
Witam,proszę o interpretację wyniku USG .Obie nerki-położenie,wielkość prawidłowe.Obustronnie mierne zwężenie warstwy miąższu i poszerzenie zatok.W obu nerkach mierne poszerzenie ukm .Złogów nie ma.Drobne blaszki miażdżycowe w aorcie brzusznej. Pacjentka w wieku 76 lat. Dziękuję.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
poszerzenie układu kielicha niedniczkowego do diagnostyki. Sugeruje konsultacje u urologa.
Pozdrawiam.