Opis badania płuc u 20-latka

Pola płucne bez zmian naciekowych. w rzucie pól górnych płuc drobnoguzkowe dobrze wysycone zacienienia - najpewniej naczynia trafione autoradialnie , do róznicowania ze zwapnieniami. Wnęki wydatne. Serce na granicy normy w wymiarze poprzecznym. Aorta radiologicznie w normie . Drobne zrosty u podstawy płuc. przepona wolna Dodam że mam 19 lat Morfologia , ob , crp w normie

Aleksander Ropielewski

Najpewniej nie ma powodu do niepokojuu. W pełni jednoznacznie mógłbym to stwerdzić po przeprowadzeniu badania przedmiotowego.