Wynik badania RTG płuc 37-latki do analizy

Witam! Proszę o interpretację badania rtg: płuca bez zmian ogniskowych, widoczne drobne guzkowe zacienienie średnicy 5,5 mm w rzucie przedniego odcinka VII prawego żebra. Przepona i kąty przeponowo - żebrowe wolne. Sylwetka serca nieposzerzona w wymiarze poprzecznym. Wnęki nieposzerzone, naczyniowe, aorta w normie. Mam 37 lat, zdjęcie robiłam przy okazji badań okresowych. Lekarz powiedział, że na razie nie ma powodu do dalszych działań. Ale czy na pewno? Co oznacza "guzkowe zacienienie"? .

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.