Opis badania RTG kręgosłupa 54-latki
Witam serdecznie. Własnie odebrałam opis badania rtg kręgosłupa.Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego. Lewostronna skolioza L z rotacją dookoła osi długiej. Zaostrzone stawy międzykręgowe. Wysokość trzonów prawidłowa Dziękuje.

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany wynik wskazuje na skrzywienie kręgosłupa z rozpoczynającą się chorobą zwyrodnieniową. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. By interpretacja była wiarygodna, konieczne jest zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.