Opis badania RTG kręgosłupa szyjnego u 38-latki
Witam. Co oznacza z opisu badania RTG kręgosłupa szyjnego "rowek dla tętnicy kręgowej na tylnym łuku atlasu" i "dyskopatia na wysokości C5 - C6 - C7" ? Pozdrawiam ,Ania 38 lat.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Dyskopatia na wysokości C5-C7 oznacza chorobę zwyrodnieniową kręgów szyjnych od 5 do 7. Rowek dla tętnicy kręgowej na tylnym łuku atlasu jest anomalią rozwojową. Wynik powinien ocenić lekarz prowadzący w oparciu o dane kliniczne.