Opis badania zatok u 41-latka

Proszę o interpretacje wyniku z zatok Laryngologa .Prawa zatoka szczękowa jest hypoplastyczna; wypełniona w całościpogrubiałą zapalnie śluzówką o średniej gęstości 56,5jH niedrożny jest prawy kompleks ujściowo- przewodowy.. pogrubiała nieznacznie jest śluzówka jamy nosowej. Nieznacznie w prawo skrzywiona jest kostna przegroda nosa . Nie rozumiem wyniku i długo muszę czekać na wizytę nie wiem co mnie czeka . Czy robiona jest przegroda razem z zatokami czy osobno . wydzielina podrażnia żołądek ?

Hypoplastyczna to znaczy mała,słabo rozwinięta. Taka to już jej uroda. Zakres i rodzaj operacji określi laryngolog po zebraniu wywiadu z Panem, po zbadaniu Pana i po osobistej ocenie zdjęć zatok a nie na podstawie opisu radiologa. Nasze opisy czasami się różnią.