Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa 38-latka
Witam.Mój opis rezonansu.Badaniem objęto odcinek Th11-S5.Osłabienie sygnału rf w obrazacht2-zależnych z tarczy międzykręgowej L5-S1 oraz znaczne obniżenie jej wysokości-zmiany dehyratacyjno-degeneracyjne.Stara tylna paramedialna,lewostronna przepuklina jądra miażdżystego tej tarczy międzykręgowej wlk 5*16mm z towarzyszącą osteofitozą tylnych krawędzi trzonów kręgów,uciskająca nieco przednią ścianę worka oponowego i przylegająca do korzenia lewego nerwu rdzeniowego S1 bez jego kompresji.Dziękuje

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.