Opis RTG i spłycenie lordozy

Co oznacza opis RTG. Spłycenie fizjologicznej lordozy, zwężenie przestrzeni m/kr na wys.Th12, L1, L2, L3, L5, S1.Zaznaczona poj.osteofitoza krawędziowa. Nieznaczne przesunięcie oci trzonu kręgu L5-S1

Szanowny Panie, jest to J E D Y N I E opis zdjęcia, które powinien obejrzeć konsultujący Pana ortopeda. Jedynie łączna analiza wywiadu, badania przedmiotowego oraz badań dodatkowych pozwala na stawianie prawidłowego rozpoznania. Odnosząc się wycinkowo do wyniku rtg : jest to opis rozpoczynających się zmian zwyrodnieniowo-dyskopatycznych odcinka lędźwiowego kręgosłupa.