Opis RTG kolana u 39-latki
Dzień dobry mam pytanie wczoraj odebrałam rtg kolana ,opisane jest tak :Asymetria szczeliny stawowej prawego stawu kolanowego.Wysokie ustawienie rzepki.Drobne ognisko skleroyczne w okolicy kłykcia bocznego kości udowej P-wyspa kostna? Co to oznacza czy jest to coś poważnego prosze o udzielenie informacji z góry dziekuje Justyna

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Bianka Małczuk
66 poziom zaufania
Witam. Wyspa kostna powstaje w wyniku zagęszczenia tkanki kostnej, najczęściej stanowi zmianę wrodzoną lub ukształtowaną na początkowych etapach kościotworzenia i nie stanowi powodu do niepokoju. Asymetria szczeliny stawu kolanowego może sugerować początek choroby zwyrodnieniowej. Zalecam konsultację u lekarza ortopedy. Pozdrawiam.