Opis testu z Synacthenem

Gdzie wykonuje sie test z Synacthenem? Czy wykonuje się go w każdym szpitalu? Ile trzeba czekać na taki test oraz ile kosztuje, jeśli wykonuje sie go prywatnie? Lekarz zalecił mi wykonanie testu między 3-5 dniem cyklu, myślałam jednak, że dzień cyklu nie ma przy tym teście znaczenia. Dlaczego więc muszę go wykonać akurat w tych dniach? Z góry dziękuję za pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Test z Synactenem można wykonać w każdym oddziale endokrynologii oraz w większości oddziałów internistycznych. Badanie wykonuje się raczej w warunkach szpitalnych, a nie w prywatnych laboratoriach. Proszę wykonać test, tak jak zalecił lekarz, tj. między 3 a 5 dniem cyklu.