Opis USG piersi i zmiany na sutkach

USG sutków;Utkanie gruczołowo-tłuszczowe.W sutku prawym nieliczne drobne zmiany o char.torbieli śr.3-4mm.W sutku lewym liczne zmiany o charakt. torbieli,największa na g.12tej,około 1cm od otoczki o wym.18.3x10.2mm,o rownych,ostrych brzegach.Na g 11tej podotoczkowo widoczna zmiana hyperechogeniczna o wym.10.9x7.6mm o nierównych brzegach.Zmiana wyczuwalna palpacyjnie.Przewody mlekowe nieposzerzone. W obu jamach pachowych bez cech limfadenopatii. Cz czeka mnie amputacja piersi?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, żeby ocenić zmiany w Pani piersiach potrzebne jest wykonanie badania histopatologicznego po wycięciu zmian. Powyższe zmiany jednak nie wydają się być podstawą do wykonania mastektomii, jednak proszę się zgłosić do lekarza chirurga onkologicznego. Pozdrawiam.