Co oznacza guzek na piersi i czy ma to związek z torbielą?

Witam. Ostatnio wyczułam guzek na lewej piersi. Poszłam na usg i oto jego wynik: Utkanie gruczołowo-tłuszczowe z przewagą tłuszczową. Lewostronnie na godz 4 ok 2cm od brodawki zmiana o śr 11mm niejednorodna echogenicznie, o nierównych obrysach, bez cech patologicznego przepływu. Przewody mlekowe nieposzerzone. W obu jamach pachowych bez cech limfadenopatii. Bi-rads 3. Wskazania do biobsji. Ginekolog powiedziała, że nie wygląda to ani na torbiel ani gruczołakowłókniak. Czy to coś groźnego? Nie ukrywam że jestem przestraszona tym faktem. Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Wynik sugeruje obecność zmiany łagodnej, którą należy obserwować lub poddać dalszej diagnostyce w postaci biopsji. Pozdrawiam!