Opis wyniku badania rezonansu magnetycznego głowy i zaburzenia pamięci
Dzień dobry, w opisie wyniku rezonansu magnetycznego głowy (mózgowia) stwierdzono "cechy zaniku korowo-podkorowego). Co to może oznaczać dla pacjenta? Za odpowiedź dziękuję. Z poważaniem Joanna Otrzymałam następującą odpowiedź: To może ozaczać zaburzenia poznawcze, zaburzenia pamięci, etc. Ale co oznacza cytowane "etc"? Od dawna wizytuję u neurologa, ale nigdy nie udało mi się zapytać. Za ponowną odpowiedź dziękuję. Z poważaniem Joanna P.S. Myśłę, żę od dawna cierpię na zaburz. pamięc, .

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Zaniki w płatach skroniowych odpowiadają za pogarszanie sie pamięci i kojarzenia, zaniki móżdżku-zaburzenia równowagi, zaniki w płatach czołowych - zmiana zachowania.
Pozdrawiam