Opis wyniku rezonansy magnetycznego kręgosłupa
Witam, proszę o rade czy wskazana jest operacja? Opis z rezonansu:"Zwężenie przestrzeni miedzytrzonowej L5-S1, z cechami obrzeku i tłuszczowej przebudowy trzonów kręgowych w przyleganiu. Dehydratacja tarczy L5-S1. Bulging tarczy z cechami uszkodzenia pierścienia włóknistego i szerokopodstawną przepukliną dokanałowo centralnie na głębokości7mm i do prawego zachyłka na gł. 13mm. WorekOponowyUciśniety, kolizja zKorzeniami Prawego Nerwu S1. Wymiar Strzałkowy Światła Kanału Na Tym Poziomie Zmniejszony Do10mm

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Witam,
osobiście uważam, że operacja jest ostatecznością. Radzę w miarę szybko udać się do fizjoterapeuty pracującego metodą Mackenzie, która przede wszystkim diagnozuje oraz leczy problemy przepuklinowe kręgosłupa.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia