Opis wyniku USG gruczołu krokowego
marcin 41 lat opis badania usg: hyperechogenny obszar w obrębie gruczołu krokowego po stronie lewej-zwapnienie? co to oznacza proszę o komentarz?

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, z opisu wynika, że w w gruczole tarczowym doszło do zwapnienia (nagromadzenia wapnia) pewnego kawałku gruczołu krokowego. Na pewno jest to zmiana, która powinna być monitorowana (nie wiadomo czy wykazuje także inne cechy oprócz zwapnienia). Wskazane także by było wykonanie badań takich jak poziom PSA a także fosfataza alkaliczna. Proszę także o kontakt z lekarzem urologiem w tej sprawie. Pozdrawiam