Opis zdjęcia RTG klatki piersiowej u 27-latki

Witam, zrobiłam zdjecie rtg 3 lata temu klatki piersiowej wynik wyszedł nastepujący: Zwapnienie tkanek miekkich na wysokosci trzonu mostka. Co to znaczy czy to jest coś złego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zwapnienie jest to odkładanie się soli wapnia w tkankach miękkich organizmu, w tej sytuacji w okolicy trzonu mostka. W tak młodym wieku nie powinna mieć Pani takich zwapnień. Warto przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę w celu ustalenia przyczyny nieprawidłowości.