Opis zdjęcia RTG klatki piersiowej

Witam, jak rozumieć opis zdjęcia rtg klatki piersiowej, w rzucie żebra IX po stronie lewej podejrzenie zacienienia o wym. 15x10mm Proszę o informację, jutro mam wizytę, ale denerwuje się tym

Trzeba tak rozumieć, że może być tam coś czego być niepowinno. Trzeba dokładniej zdiagnozować co to jest. Można wykonać RTG kl piersiowej z innej strony, tomografie komputerowa klatki piersiowej itp. O badaniach decyduje lekarz.