Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej i wysycone zacienienie?
Proszę o odpowiedź co to oznacza: wynik rtg klatki piersiowej: dobrze wysycone zacienienie w szczycie lewym w okolicy przedniego odcinka żebra I - może odpowiadać zwapaniałej chrząstce. Nie można wykluczyć zmiany ogniskowej w szczycie lewym. Proponuję ocenę porównawczą ze zdjęciem poprzednim. Poza tym płuca bez zagęszczeń. Serce niepowiększone. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Dodam, że w opisie rtg z 2015 roku nie było wzmianki o czymkolwiek. Co teraz robić? Czy to rak?

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wskazana dalsza diagnostyka, najpewniej tomografia komputerowa, aby określić co to za zmiana, może to być guz, zmiany zapalne, gruźlica. Sugeruję pilna wizytę u pulmonologa.
Pozdrawiam