Opóźnienie okresu tabletkami antykoncepcyjnymi

Za miesiac jade z mezem na weekend. A wtedy dostane miesiaczke. Czy musialabym teraz zaczac brac tabletki zeby opoznic okres?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jedyną metodą, by opóźnić miesiączkę jest zastosowanie antykoncepcji hormonalnej. Jeśli jednak tabletki zacznie Pani przyjmować w dowolnym dniu cyklu, proszę pamiętać, że skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna dopiero od 2 opakowania.