Opóźniający się okres mimo negatywnych testów - co robić?

Witam! Mam na imię Angelika, mam 17 lat. Miesiąc temu spóźnił mi się okres 5 dni, a kiedy go dostałam, był słabszy niż zwykle, jednak trwał tyle samo dni. W tym miesiącu spóźnia mi się już 6 dni. Z reguły zawsze miesiączki były regularne, ewentualnie 1 dzień różnicy. Robiłam testy ciążowe miesiąc temu i w tym miesiącu - wszystkie wyszły negatywne. Dodam, że uprawiałam seks około miesiąc temu. Występuje u mnie ból piersi, czasem pobolewa brzuch - tak, jak zwykle przed miesiączką. Proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Miesiączka może się opóźniać i nie jest to powód do niepokoju.

Przyczyn jest wiele.
Może to być spowodowane utratą masy ciała, stresem, nieprawidłową dietą, przemęczeniem, zaburzeniami hormonalnymi i innymi.

Jeżeli miesiączki zaczną bywać nieregularne, warto udać się do ginekologa celem diagnostyki.

Należy również pamiętać, że najbardziej wiarygodnym testem ciążowym jest ten wykonywany z krwi.

Pozdrawiam!