Czy jest duże ryzyko ciąży u 19-letniej kobiety?

30.12 miałam stosunek bez zabezpieczenia (partner nie doszedł we mnie) i normalnie w styczniu dostałam miesiączkę. trwała tak jak zwykle 5 dni i krwawienie było dość obfite. Jednak teraz w tym miesiącu nie dostałam miesiączki a spóźnia się ponad tydzień. Wykonałam 2 testy ciążowe oba wyszły negatywnie, czy jest możliwe że jestem w ciąży?
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,

Jeśli od czasu poprzedniej miesiączki nie miała Pani ryzykownego stosunku płciowego bez zabezpieczenia oraz jeśli wykonała Pani testy ciążowe zgodnie z instrukcją i zaleceniami producenta,to można wykluczyć ciążę.

Największą pewność dają testy ciążowe wykonywane z krwi.

Pozdrawiam