Opóźnienia miesiączki i zaburzona równowaga hormonalna organizmu

Witam serdecznie! Brałam tabletki Yasminelle około 2 lat. 3 sierpnia (pierwszy dzień krwawienia) postanowiłam zamienić je na Nouvaring. Krwawienie po krążku pojawiło się 27 sierpnia. Od tamtej pory nie mam do czynienia z żadną antykoncepcją hormonalną. Stosujemy z partnerem prezerwatywy, podczas żadnego stosunku nie pękła. 21. września był parosekundowy stosunek bez prezerwatywy (na samym początku), później znowu prezerwatywa. Niestety do dziś nie mam okresu. Zrobiłam dwa testy ciążowe, negatywne. W poniedziałek mam wizytę u ginekologa, ale już mnie to tak niecierpliwi, że chciałabym wiedzieć czy rzeczywiście mimo moich wszelkich wątpliwości może być to ciąża czy po prostu jest to skutek zażywania tabletek hormonalnych i rozregulowanej gospodarki hormonalnej. Dodam, że 20-27 września byłam w Tunezji. Z racji tej, iż chciałam ominąć okres przypadający na 24września, naczytałam się szamańskich porad, że należy jeść witaminę C aby okres przesunąć, a więc od 14 do 24 września jadłam 3x2tabletki witaminy C. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam! Myślę, że przyczyną opóźnienia miesiączki nie jest ciąża ani ta witamina C tylko właśnie zaburzona równowaga hormonalna organizmu pod wpływem stosowania przez długi czas a później odstawienia antykoncepcji hormonalnej. Jest to bardzo częste, że kilka pierwszych cykli po odstawieniu jest rozregulowanych i miesiączki się opóźniają. Niestety organizmowi trzeba po prostu dać czas wrócić do własnej naturalnej czynności hormonalnej. Tak więc jest to normalne i nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy