Opóźnienie miesiączki a brak stosunku seksualnego i ryzyko ciąży

Witam nie współżyłem z partnerka ale jest mozliwość że plemniki dostały się do okolic intymnych okres spóźnia się partnerce tydzień a nie możemy pozwolić sobie na dziecko co mamy robić? błagam o pomoc

Zrobić test ciążowy, jeśli ujemny to poczekać jeszcze tydzień ,Jeśli nie będzie to zgłosić się do ginekologa