Opóźnienie miesiączki a złamanie nogi

22 listopada miałam ostatnią miesiączkę (38-dniowy cykl), 28 listopada złamałam nogę. Od tamtej pory do dnia dzisiejszego (55 dniowy cykl) nie miałam miesiączki (dziś mam!) Od lipca nie biorę tabletek antykoncepcyjnych i od tamtej pory okres miałam regularnie co 30-32 dni (lekkie opóźnienie 38 dni zbagatelizowałam). Czy w obliczu powyższych okoliczności powinnam przejmować się 55dn opóźnieniem? Gdyby nie złamana noga to pewnie już dawno bym poszła do lekarza. Ale może to normalne przy złamaniu?

Aleksander Ropielewski

Bardzo możliwe, że w wyniku złamania nogi okres się opóźnił. Stany stresu (a dla organizmu takim stanem bez wątpienia jest złamanie nogi) powodują zaburzenie równowagi hormonalnej, które mogą powodować zaburzenia miesiączkowania. Jeżeli nie obserwuje Pani innych niepokojących objawów (np. mogących świadczyć o zakażeniu lub ciąży) nie ma powodu do przyspieszonej wizyty u ginekologa.