Opóźnienie miesiączki, ból piersi i jajników a zmiana klimatu

Witam. Uprawiałam seks dwa dni przed datą spodziewanej miesiączki, bez zabezpieczenia, jednak mężczyzna skończył poza mną. Niestety do tej pory nie dostałam okresu - mija 8 dzień. Bolą mnie piersi, a temu towarzyszy rozrywający ból jajników. Dodam, że spędziłam 2 tyg w Hiszpanii. Czy jest duża szansa, że opóźnienie wynika ze zmiany klimatu?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejność powinna Pani wykluczyć ciążę jako przyczynę braku krwawienia. W tym celu należy wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku. Inna przyczyną braku krwawienia może być stres, zmiana klimatu czy zaburzenia hormonalne. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.