Opóźnienie miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych u 26-latki

Witam, w październiku odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam prawie 7 lat(rigevidon). Po zakończeniu brania tabletek, po miesiącu od odstawienia dostałam okres, czyli na początku listopada. Kolejnego okresu nie dostałam (opóźnienie wynosi już 4 tygodnie). Czy jest możliwe, że okres nie pojawia się z powodu długiego brania tabletek? Zrobiłam również testy ciążowe, aby wykluczyć ciąże. Czy powinnam już zgłosić się do lekarza? Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zaburzenie cyklu może byc spowodowane wpływem tabletek antykoncepcyjnych na oś hormonalna przysadka-jajnik. Jesli w najbliższym czasie miesiączka nie wystąpi prosze skonsultować sie zginekologiem, ktory zleci odpowiednie postepowanie diagnostyczno-terapeutyczne. Pozdrawiam