Opóźniona i nieregularna miesiączka

Witam. Mam problem z moją miesiączką. W tym roku skończyłam 20 lat. Do tej pory nigdy nie zdarzało mi się, aby była nieregularna. Niestety kiedy wyjechałam za granice w lutym tego roku, przez 2/3 miesiące wszystko było w porządku i od tamtej pory do teraz spóźnia mi się. Zawsze się pojawia! Jednak po półtorej miesiąca, czasem dwóch, ale w odpowiednim na jej przyjście czasie mam objawy: Ból pleców, brzucha, piersi i nic... zawsze spóźniona. O co może chodzić i co powinnam zrobić? Pozdrawiam!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test ciążowy. Do innych przyczyn zatrzymania miesiączki należą zaburzenia hormonalne, stres, szybka utrata masy ciała, przemęczenie czy zmiana klimatu. Ze względu na fakt iż miesiączka nie pojawia się przez długi okres czasu konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.