Opryszczka i poronienie w 10. tygodniu

Witam. Chcialabym sie dowiedziec czy opryszczka miala wplyw na moje poronienia. I ciaze poronilam w 10 t na samym poczatku wyszla mi opryszcza(w nosie) na usg rowniez bylo widac ze rozwoj zatrzymal sie na 5 tyg, w II ciaze zaszlam po 3 miesiacach i rowniez w 10 tyg poronilam rowniez to bylo puste jajo plodowe- na usg plod zatrzymal sie na 5 tyg i znow wystapila u mnie wtedy opryszczka. badanie w pierwszej ciazy mialam, lekko podwyzszone przeciwciala antyTPO, czy to ma wplyw na moje poronienia

Tak wczesne obumarcie zarodka to zazwyczaj (ok.80% szans) nieprawidłowość genetyczna. Jak widac opryszczka u Pani powraca, zatem można się spodziewać, że jest to już któraś w życiu. Zapewne ciąża, poprzez zmianę odporności powoduje ujawnienie się choroby, ale nie jest to już niebezpieczne dla rozwijającego się zarodka.