Opryszczka narządów płciowych w ciąży i ryzyko zakażenia płodu

Dzień dobry, jestem w 9 tyg. ciąży. Od 3 dni odczuwałam swędzenie w okolicach sromu. Wczoraj byłam u ginekologa, który stwierdził opryszczkę płciową. Od wczoraj biorę co 5 godz. heviran i smaruję pęcherzyki żelem Virolex. Już kiedyś miałam (przed ciążą) opryszczkę płciową, ale przebieg nie był aż tak bolesny. Jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia płodu i jakie tego są konsekwencje. Dodam jeszcze, że mój mąż miał bardzo często opryszczkę wargową, ale nigdy nie miał opryszczki płciowej. Jestem z mężem od 8 lat, nie mamy i nie mieliśmy innych partnerów seksualnych. Po nowym roku jestem omówiona na badania prenatalne, mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Pozdrawiam

Witam serdecznie!
Opryszczka w ciąży niesie za sobą ryzyko wielu powikłań. Uaktywnienie wirusa (w Pani przypadku do zarażenie kilka lat temu) w pierwszym trymestrze ciąży najczęściej wiąże się z samoistnym poronieniem. Obserwowane są również zaburzenia rozwoju, choć nie jest to warunek konieczny. Szybkie rozpoczęcie leczenia minimalizuje ryzyko powikłań.
Panie z widocznymi zmianami wirusowymi w obrębie dróg rodnych zwykle dyskwalifikowane są z porodu naturalnego - ciążę rozwiązuje się poprzez cesarskie cięcie.
Poniżej załączam link do informacji na temat opryszczki w ciąży.
http://parenting.pl/portal/szukaj/opryszczka
Pozdrawiam