Swędzenie w okolicach sromu w 28. tc

Dzień dobry, jestem w 28 tyg. ciąży. Od 2 dni odczuwałam swędzenie w okolicach sromu. Wczoraj byłam u ginekologa, który stwierdził opryszczkę płciową. Od wczoraj biorę co 12 godz. Heviran 400mg i smaruję pęcherzyki żelem Hexatiab. Już kiedyś miałam (przed ciążą) opryszczkę płciową, ale przebieg nie był aż tak bolesny. Jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia płodu i jakie tego są konsekwencje?

Aleksander Ropielewski

Zależy czy uda sie wyleczyć opryszczkę przed porodem. Jezeli nie to wskazany będzie poród przez cięcie cesarskie i wtedy nie ma ryzyka zakażenia dziecka HSV.