Opryszczka po pocałunku z mężem

czy jest możliwe, że mąż podczas pocałunku zaraża mnie opryszczką? Sam nigdy nie ma opryszczki, ale zwróciłam uwagę, że wielokrotnie gdy mnie pocałował na drugi dzień a najdalej po dwóch zaczyna mnie swędzić i powstaje opryszczka!!! Ostatnio powstało coś powyżej wargi, zeszło po jakimś czasie ale mam czerwony ślad który nie blaknie jak na razie! Nie wiem czy to też byłą opryszczka bo nigdy pod nosem jej nie miałam, ale zaczęło się też 2 dni po pocałunku!

Opryszczka jest wynikiem przewlekłego zakażenia wirusem herpes, który w formie utajonej jest w Pani organizmie. Związek pocałunkiem widzę taki, że w trakcie pocałunku następuje podrażnienie skóry i śluzówek warg co przyczynia się do aktywacji wirusa.