Opryszczka wargowa w ciąży

Witam. Jestem w 4 t ciąży. Bardzo często w swoim życiu na ustach pojawiały mi się opryszczki, szczególnie przed okresem. Teraz przed spodziewana miesiączka która juz sie nie pojawiła znowu wyskoczyła mi opryszczka. Ładnie się sama goi. Czy to może być szkodliwe dla płodu?

Aleksander Ropielewski

Nie, dla płodu szkodliwe jest uogólnione zakażenie oprzszczką i zakażenie okołoporodowe związane z opryszczką narządów rodnych.