Opryszczka wargowa w 37. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 37 tygodniu ciąży, dziś rano zauważyłam u siebie opryszczkę na ustach, w przeszłości nie będąc w ciąży kilkakrotnie miałam z tym już problem. Ponadto w 6 miesiącu, zachorowałam na półpasiec, leczony był jedynie octeniseptem. Obecnie zażywam rovamycine, ponieważ CRP wynosi nadal ok 10. Czy należy podjać jeszcze jakieś dodatkowe kroki w związku z opryszczką wargową?

Lek. Tomasz Budlewski

W zależności od nasilenia zmian można zastosować odpowiednie leczenie. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciąże lub udać się do lekarza rodzinnego, lepiej byłoby udać się do tego pierwszego. Należy także uważać na swoje zachowania higieniczne i nie dopuścić do przeniesienia opryszczki na narządy rodne.