Opryszczka wargowa w 30. tygodniu ciąży

Witam jestem 30 tygodniu ciąży mam opryszczkę wargową przenosi mi sie na innie miejsca na ustach czy można coś brac heviran mi pomagał ale teraz chyba nie moge brac nakładam maść tribiotic proszę o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Lek jest przeciwwskazany w czasie ciąży. Proszę uważać aby nie przenieść infekcji w okolice dróg rodnych, np. po przez mycie rąk po kontakcie z opryszczką. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.