Opryszczka wargowa w 20. tygodniu ciąży

Witam jestem w 20 tyg. ciąży. Mąż od kilku dni ma opryszczkę wargową. Jak czuł pierwsze symptomy to zaczął przyjmować heviran 800. Wczoraj się zapomniał i poilzał mnie w miejscach intymnych językiem bez dotykania ustami. Od razu po tym poszłam się umyć płynem do higieny intymnej i przemyłam rivanolem. Nie kojarzę żebym kiedykolwiek miała opryszczkę - czy mogło dojść do zakażenia? Czy powinnam przyjąć acyklowir?

Lek. Tomasz Budlewski

ewentualnie po badanie przez lekarza ginekologa i stwierdzenie odpowiednich zmian, prosze koniecznie udac sie do lekarza ginekologa.