Opryszczka wargowa od 20. lat

Witam jestem 40 letnią kobietą, od ok. 20 lat cierpię na opryszczkę wargową tzn. pojawia kilkanaście razy w roku trwa 2 tygodnie, nieziemsko mnie szpeci i mam blizny. Stosuję acyklowir w maści i heviran i nic. Błagam pomocy bo już nie wiem co robić . Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza chorób zakaźnych lub lekarza dermatologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.

 Lek. Tomasz Budlewski

jednym z rozwiązań jest zażywanie leków p/wirusowych ogólnie, dodatkowo można używać mieszankę robioną która pozwoli przetrwać leczenie ponieważ dochodzi do aktywacji wirusa wszędzie gdzie on występuje - może to będzie zaskoczenie ale takie rzeczy leczy periodontolog który jest m.in. specjalista chorób błon śluzowych
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk