Opuchlizna dziąsła nad koroną porcelanową

korona porcelanowa szczelna ,ząb przeleczony pod mikroskopem nie daje żadnych oznak bólu.a dziąsło nad korona opuchnięte i boli.u wierzchołka korzenia ziarniniak,ale chirurg powiedział iż nie trzeba ucinać korzenia,chyba że będzie powiększał się ,Może od niego właśnie jest to opuchniecie i ból?.A może brać antybiotyk i samo przejdzie?tylko jaki?

Witam!

Podanie antybiotyku nie przyniesie trwałego efektu.
Jeżeli leczenie kanałowe odbyło się niedawno, należy zaczekać ponieważ po jakimś czasie zapalenie może się cofnąć. Natomiast jeżeli leczenie było dawno należy przeprowadzić zabieg resekcji(usunięcie wierzchołka korzenia) wraz z wyłuszczeniem zmiany.