Opuchlizna i ból ósemki

ząb osemka lekko ropa leciała wydusiłem patyczkiem higienicznym ząb jest w częsci pod dziasłem strasznie mi spuchło i boli nie moge przez to normalnie buzi otworzyc co robić prosze o rade;(

Witam!
Jest to tzw.szczękościsk spowodowany stanem zapalnym przy wyrzynającym się zębie mądrości... . Może Pan kupić w aptece np.preparat Hasco Sept i spryskiwać kilka razy dziennie chore miejsce. Jeśli w ciągu 2-3 dni nie będzie poprawy powinien Pan wybrać się do dentysty,gdyż sytuacja może wymagać podania antybiotyku... Pozdrawiam.